in

Jeśli chcesz mieć ładne i zdrowe zęby, płucz jamę ustną tą mieszanką! Każdy ma ją w domu!

Dla wielu osób płukanie jamy ustnej jest czym całkowicie naturalny – tak jak szczotkowanie. Uważają, że to nieodłączny element dbania o świeży oddech i tym samym zwalcza i zapobiega różnym chorobom przyzębia. Niestety nie wszyscy wiedzą, że takie płyny nie tylko są nieskuteczne, ale przede wszystkim niebezpieczna dla zdrowia!

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Bremie wykazały, że częste stosowanie płynu do płukania ust zwiększa ryzyko wystąpienia raka jamy ustnej nawet trzykrotnie.

Ponadto takie płynu zawierają składniki, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm:


Salicylan metylu

Wystarczy tylko łyżka tego produktu, a może dojść do ciężkiego zatrucia. Przedawkowanie może powodować niskie ciśnienie krwi, wymioty, utratę wzroku i wiele innych problemów zdrowotnych.


Alkohol

Badania opublikowane w Journal of Medical Australii wykazały, że alkohol może przyczynić się do rozwoju raka jamy ustnej i złośliwych nowotworów głowy i szyi.


Chlorheksydyna

Często stosowana w stomatologii. Badanie opublikowane w czasopiśmie Free Radical Biology and Medicine wykazało, że płyny do płukania ust z chlorheksydyną mogą prowadzić do wysokiego ciśnienia krwi i poważnej choroby serca. Już płukanie dwa razy dziennie może przynieść poważne skutki uboczne.


Metyloparaben

Parabeny, które występują również w wielu dezodorantach i kosmetykach mają związek z rozwojem raka piersi.


Heksetydyna

Może doprowadzić do zaburzeń neurologicznych.


Mouthwash

Płyny zatem nie są zalecane, a już z całą pewnością nie powinno się ich stosować codziennie. Wszystkim tym, którym będzie brakować tego elementu w codziennej higienie jamy ustnej, można śmiało zaproponować naturalne, alternatywne rozwiązania.

Jedzenie dobre… na świeży oddech?

Jak się okazuje, odpowiednia dieta może poprawiać nie tylko oddech, ale i dba o to, aby nie rozwinęła się próchnica i choroby przyzębia. Badania wykazały, że takie zbawienne skutki mogą przynieść ziemniaki, produkty pełnoziarniste, fasola, groch i soczewica. Oczywiście nie należy pomijać standardowego szczotkowania zębów.

Ponadto, naukowcy odkryli, że płyn do płukania ust z zielonej herbaty może zmniejszyć ilość bakterii, które osadzają się na płytce nazębnej. I to wszystko w 20 minut! Wykazano, że ten napój działa lepiej niż płyn, w którym zawarte są chlorheksydyny.


Green Tea Pyramid

Już chyba wiesz, że musisz zrobić zapas zielonej herbaty, prawda?

Dodaj komentarz

Drewno i żywica to połączenie, które ten majsterkowicz wykorzystał do stworzenia obłędnej biżuterii

W swoim domu ma 5 psów, kota i kaczkę, a wszyscy żyją ze sobą w zgodzie. Co za ekipa!