in

18 kompletnie zadziwiających ciekawostek o Japonii. Nas fascynują, a dla Japończyków to codzienność

Wszyscy wiedzą, że Kraj Kwitnącej Wiśni to zupełnie inny, zadziwiający świat.

Pełen niewiarygodnych zjawisk i dziwnych tradycji, wyjątkowy na swój sposób. Zebraliśmy dla was kilka kolejnych ciekawostek na temat Japonii. Dla nas są szokujące i dziwaczne, dla Japończyków to codzienne życie i wykonywanie zwyczajnych czynności.

Nietypowa profesja: wpychanie ludzi do pociągów

Mają nawet własną nazwę – oshiya. Tłum i ilość pasażerów zmusiły Japończyków do wymyślenia jakiegoś sposobu, by codziennie dostać się na czas do pracy i tak oto powstał ten dziwaczny zawód.

24.000 dolarów za melony

Nawet kwadratowe melony nie są tak drogie jak te Yubari King. Na aukcji w 2008 roku, dwa takie sprzedano za 24.000 dolarów. Powodem ich ceny, jak łatwo się domyślić, jest rzadkość. Rosną jedynie na Hokkaido, a zbiory natychmiast się sprzedają.

Dziwne smaki Kit Katów

Wasabi, sake, chili czy słodkie ziemniaki raczej nie kojarzą się nam ze słodyczami. Japończycy jednak lubią dziwne smaki i połączenie sake z czekoladą wydaje się pasować ich kubkom smakowym.

Kawiarnia sprzedająca czułość

Za dodatkową opłatą mężczyźni mogą przytulić kelnerkę, podotykać ich włosy i okazać czułość na inne sposoby. W Japonii wiele uwagi poświęca się wizualnej stronie rzeczy, dlatego kelnerki z reguły to śliczne dziewczęta przebrane w urocze stroje.

Interesujące pociągi

Od starych pociągów przez super szybkie i nowoczesne kończąc na takich, które wyglądają jak z bajek lub są postaciami z kreskówek.

Maszyny dosłownie ze wszystkim

A gdyby tak zamiast stać w kolejce do warzywniaka, kupić cebulę w automacie? W Japonii to możliwe, wracając do domu można się także zaopatrzyć w ręcznie pisany list miłosny, także z automatu.

Inny wymiar spa

Japończycy postanowili udziwnić nawet zabiegi w spa. Tak więc udając się do strefy relaksu można wziąć kąpiel w kawie, winie, a nawet sake.

Zwierzaki-roboty

Kupno zwierzaka w Japonii to koszt podobny do kupna samochodu, dzieciakom jednak trudno to wytłumaczyć, więc rodzice po prostu zastępują żywych pupili tymi robotycznymi.

Sakura

Czyli symbol Japonii, który pojawia się również w trendach żywieniowych. Ciasta czy sushi ozdobione kwitnącymi kwiatami są na porządku dziennym.

W transporcie publicznym kto pierwszy, ten lepszy

W Japonii nie zwalnia się miejsc osobom starszym czy kobietom, obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten lepszy.

Moda

Japończycy zaskakują swoim gustem w kwestii mody nie tylko w popularnej dzielnicy Harajuku, ale także w codziennym wyborze akcesoriów.

Plastikowe jedzenie

Wytwarzanie plastikowego jedzenia urosło do rozmiarów sztuki i praktycznie niemożliwe jest rozróżnienie atrap od świeżego posiłku. Oczywiście sztuczna żywność jest jedynie ozdobą.

Krzywe zęby

Reszta świata marzy o prostym uśmiechu, dla Japończyków nie ma nic bardziej uroczego niż odstające zęby. Niektórzy korygują swoje zęby, by uzyskać
taki właśnie efekt.

Obsługa samolotu jest prostsza od japońskiej toalety

Tysiące guzików, przycisków i opcji, że człowiek może się zgubić i zapomnieć o potrzebach. Toaletę można sobie podgrzać, włączyć muzykę, wybrać automatyczny bidet i łatwiej opisać czego tam nie można.

Zadziwiające muzea

Muzeum penisów czy kupy możliwe jest tylko w Japonii. Można też odwiedzić muzeum toalet. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie interesujący go temat.

Lody z wołowiną

Już wspominaliśmy, że Japończycy mają dziwne zamiłowania do smaków. Czas na lody. Można sobie zjeść takie z wołowiną, makaronem, a nawet piwne. Zadziwiające jest to, że faktycznie jest na nie popyt.

Wyspa królików

Okunoshima to wyspa, na którą w czasie II wojny światowej przywieziono króliki do eksperymentów. Program anulowano, a króliki zostały. Wiadomo jak to z królikami bywa, więc dziś wyspa jest przez nie absolutnie zdominowana.

Jeansy-bikini


© eleventhcommandmentblog.blogspot.com

Choć te dziwaczne spodnie zostały wynalezione w Brazylii i tam też są produkowane, głównie zachwycają się nimi Japończycy.

Dodaj komentarz

Mama kupiła pudełko z chusteczkami dla niemowląt. Nie bez powodu odpowiednio owinęła je gumką

Fryzura idealna na wiele okazji – jak zrobić kłosa?