in

Jak zrobić koka samodzielnie, krok po kroku

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami długich włosów możemy przebierać we fryzurach. Takie włosy dają nam wiele możliwości. Jeżeli chcemy, żeby nasze uczesanie było zarazem estetyczne, jak i wygodne warto jest rozważyć możliwość zrobienia koka. Jest to upięcie, które okaże się idealne zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Przekonajmy się jak zrobić koka krok po kroku.

Jak zrobić koka samodzielnie?

Niektóre wersje koka będą wymagały od nas udania się do salonu fryzjerskiego. Wiele upięć możemy jednak wykonać samodzielnie. W sklepach i hurtowniach fryzjerskich znajdziemy wiele akcesoriów, które pozwolą nam na stworzenie efektownej fryzury. Kiedy zastanawiamy się jak zrobić koka powinnyśmy zapoznać się z ich asortymentem. Koka zrobimy zarówno z długich, jak i z krótkich włosów. Do tego rodzaju upięcia mogą się nam przydać wypełniacze. Są to mniejsze lub większe gąbki w różnych kolorach i kształtach, które owijamy włosami w celu zwiększenia objętości naszego koka. Kiedy chcemy zrobić fryzurę z długich włosów, możemy wykonać koka bez wypełniacza. Takiego koka możemy stworzyć z gumki, przez którą przekładamy włosy. Nasz kok może być idealnie gładki, możemy zdecydować się na fryzurę w nieładzie, idealną do noszenia na co dzień. Koka możemy umieścić w wielu miejscach – może się on znajdować na czubku głowy, a także z tyłu. Rodzaj naszego uczesania powinien być podyktowany nie tylko najnowszymi trendami. Pamiętajmy, że fryzura powinna przede wszystkim pasować do kształtu naszej twarzy, długości i typu włosów.

jak zrobić koka

Jeżeli zastanawiamy się jak zrobić szybkiego koka powinnyśmy na początku zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria to wykonania fryzury. Będziemy potrzebowały dobrej szczotki, grzebienia, małych gumek, które będą dobrze trzymały nasze włosy, a także większych, których funkcja będzie przede wszystkim ozdobna. Bardzo przydatne okażą się również spinki wsuwki – jeżeli mamy ciemne włosy, kupmy spinki czarne, w przypadku włosów jasnych lepiej sprawdzą się spinki złote. Kiedy zależy nam, żeby nasza fryzura utrzymywała się przez długi czas, warto zaopatrzyć się również w produkty do stylizacji. Pomocny okaże się dobry lakier.

Jak zrobić koka krok po kroku?

W zależności od stopni trudności fryzury jej wykonanie zajmie nam mniej lub więcej czasu. Pierwszym krokiem będzie zawsze dokładne przeczesanie włosów. Jeżeli zastanawiamy się jak zrobić koka w najprostszej formie powinnyśmy zawiązać włosy w kucyk – najlepiej użyć do tego celu dużej gumki do włosów, a następnie przeciągnąć włosy w taki sposób, żeby zasłaniały gumkę. Taki szybki kok jest już praktycznie gotowy. Żeby był trwały warto podtrzymać całą konstrukcję spinkami. Całość można spryskać lakierem.

Jeżeli mamy długie włosy i więcej czasu możemy wykonać koka z warkocza. W tym celu w zależności od naszej koncepcji fryzury wykonujemy jednego lub więcej warkoczy, a następnie formujemy z nich koka. Całość wymaga upięcia spinkami wsuwkami, które sprawią, że fryzura będzie przez długi czas trzymała się na swoim miejscu.

Dodaj komentarz

"Jestem 16-latką, która kocha zamieniać się w potwory" – tak mówi o sobie ta młoda artystka. Koniecznie musisz ją poznać

Niektóre osoby potrafią rozpoznać twarze, które widziały dosłownie przez ułamki sekund. Ty również?