in

15 szokujących faktów o McDonald's, których prawdopodobnie nie znałeś. Dlaczego o tym się nie mówi?!

O tym jak smaczne są burgery, wrapy i inne przysmaki serwowane w McDonaldzie chyba nikomu nie musimy mówić. Prawdopodobnie każdy z Was skusił się przynajmniej raz na wizytę w jednej z najbardziej popularnych sieciówek restauracji świata. Choć ciężko to sobie wyobrazić, McDonald’s karmi codziennie prawie 1 proc. ludzkiej populacji!

Przygotowaliśmy listę 20 najbardziej szokujących faktów dotyczących McDonald’s, o których wiele osób nigdy wcześniej nie słyszało! Spodziewałeś się czegoś takiego?


1

. Jeśli chcesz się ożenić, możesz to zrobić w restauracjach McDonald’s w Hong Kongu! Za 1200 dolarów (około 5000 zł) dostaniesz zaproszenia, balonowe obrączki ślubne (cokolwiek to jest), bukiet ślubny i oczywiście serwowane przez cały dzień fast foody!


2.

W USA powstało więcej McDonald’s niż szpitali. Na szczęście więcej niż owych restauracji jest bibliotek. A Ty co wybierasz: Mc czy książkę?


3.

 Wszystkie McDonald’sy sprzedają razem średnio 75 hamburgerów na sekundę.


4.

 Bez wątpienia jednym z najdziwniejszych faktów jest informacja, że twórca McDonald’s jest również twórcą pływającego w Vancouver statku o nazwie McBARGE. Został on zbudowany w 1986 roku. Nie był jednak używany przez kilkadziesiąt lat. Barka została odnowiona w 2016 roku, ale prawdopodobnie niestety nie będzie reaktywowana pod logiem McDonald’s.

Wikimedia / Via
en.wikipedia.org

 


5.

 Największą siecią fast foodów w USA jest Subway. Liczy około 40 000 placówek, podczas gdy McDonald’s ma około 35 400.


6. 

68 mln – to liczba klientów, którzy codziennie odwiedzają restauracje McDonald’s. To więcej niż wynosi populacja Polski.


7.

 McDonald’s, z przychodami na poziomie 27 mld dol., znajduje się w pierwszej setce największych gospodarek świata – zajmuje 90. pozycję.


8.

 Wśród najbardziej popularnych pracowników McDonlad’s można wymienić: Sharon Stone, Shanię Twain, Jaya Leno czy Pink.


www.mcdonalds.com


9.

 Truskawkowy shake z McDonald’s nie zawiera żadnych truskawek.


10.

 Oto krótka lista rzeczy, które zostały znalezione przez ludzi w produktach serwowanych przez McDonald’s: igły, kawałek przeżutej gumy, a nawet… prezerwatywa!


11. 

Najwięcej kalorii w jednym daniu zawiera 40 kawałków kurczaka McNuggets. Mają w sumie 1901 kalorii! Dasz rade zjeść je wszystkie na raz?


12.

Według statystyk, w USA znak firmowy McDonald’s (złota litera M na czerwonym tle), jest bardziej rozpoznawalny niż symbol krzyża.


www.insiderfinancial.com


13.

Unikaj nieświeżych frytek – jeśli zamówisz frytki bez soli, prawdopodobnie będą musiały zostać przygotowane na nowo.


14.

 Chwytliwy i coraz bardziej irytujący tekst “I’m Lovin it” został wymyślony przez Pharrella, a słowa te w popularnej reklamie wypowiada sam Justin Timberlake.


15.

 McDonald’s sprzedał już ponad 100 miliardów hamburgerów. Ile z nich zjadłeś?

 

Dodaj komentarz

Kuriozalny film z chrzcin cygańskiego dziecka, na którym widać, jakie prezenty dostaje chłopczyk

Zwierzęta podobnie jak ludzie lubią pozować do zdjęć ze swoim pociechami. Oto 17 najlepszych dowodów