in

Nie musisz adoptować, aby pomagać. To 10 sposobów na wyciągnięcie dłoni do bezpańskich zwierząt

Widok bezradnych, smutnych psów i kotów znajdujących się w schroniskach potrafi wzruszyć niejednego twardziela. To moment, w którym chciałoby się wziąć każdego bezdomnego zwierzaka do domu i pielęgnować go, przynajmniej do czasu, aż odzyska zdrowie i stanie się w pełni szczęśliwy. Niestety, wiemy, że z wielu powodów jest to niemożliwe do wykonania.

Czy możemy zatem zrobić coś innego, co mogłoby im pomóc?

Jak się okazuje, jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby wspomóc lokalne schroniska, a także przyczynić się do tego, aby zwierzaki trafiły do dobrych domów. Niekoniecznie chodzi tutaj o przelewanie pieniędzy na rzecz różnych organizacji, które zajmują się ich opieką, chociaż nie zapominajmy, że to jeden z najpiękniejszych gestów pomocy.

Oto 10 sposobów, dzięki którym pomożesz bezdomnym zwierzakom.

Gdy pracownik schroniska wychodzi z psem na spacer, nikt nie wie, że ten zwierzak nie ma domu i można go adoptować. Te proste kamizelki mogą zwiększyć szansę na znalezienie nowego domu przez czworonoga.

Jeśli jesteś prawnikiem, sprawdź, czy lokalne schronisko potrzebuje pomocy w posortowaniu wszelkich dokumentów prawnych. Jeśli jesteś księgowym, sprawdź, czy nie potrzebuje pomocy w księgowości. Poświęć choć trochę swojego czasu i talentu na to, aby schronisko działało sprawnie, dzięki czemu adopcja zwierzaków prawdopodobnie będzie przebiegać o wiele sprawniej.

Jeśli masz trochę wolnego czasu, zapytaj czy mógłbyś zabrać jednego ze zwierzaków na zajęcia szkoleniowe (tresurę) – grzeczne i posłuszne zwierzaki zostaną adoptowane znacznie szybciej.

Jeśli masz urodziny, poproś bliskich, aby przynieśli prezenty dla schroniska, a nie dla Ciebie.

Schroniska na bieżąco potrzebują ogólno dostępnych profili adopcyjnych zwierzaków. Jesli umiesz w ciekawy sposób zachęcić do różnych rzeczy, poświęć trochę swojego czasu, aby stworzyć krótką reklamę dla schroniska i zwierzaków.

Każdy wie, że psy są wyprowadzane na spacery, a co z kotami? To zwierzęta, które potrzebują socjalizacji, a przede wszystkim miłości! Jeśli lubisz koty, oferuj im swój czas w taki sposób, aby będąc w schronisku nie czuły się samotnie.

Choć istnieje wiele stron internetowych dotyczących schronisk, ważne są wysokiej jakości zdjęcia zwierząt, które się tam znajdują. Niektórzy twierdzą, że potrafią się w nich zakochać od pierwszego wejrzenia, a często dochodzi do tego właśnie przez Internet.

Codziennie przeglądamy setki postów zamieszczonych na Facebooku. Dlaczego nie korzystać z tego uprawnienia, aby pomóc bezdomnym zwierzakom? Podziel się linkiem powiązanym z kotkiem lub pieskiem znajdującym się w schronisku tak, aby każdy z Twoich znajomych mógł go zobaczyć.

Przeglądaj Allegro i inne portale aukcyjne, aby zobaczyć, czy jest coś taniego, a być może nawet darmowego, co mogłoby wykorzystać lokalne schronisko. Miej oko na takie rzeczy jak szafki, drukarki czy meble. O tusz, papier do drukarek itp. można popytać również w pobliskich sklepach.

Zwierzęta znajdujące się w schroniskach wiejskich, są często przenoszone do organizacji ratowniczych, gdzie zgłasza się większa liczba ludzi. Być może któraś z tego typu organizacji potrzebuje dodatkowego środka transportu w celu przewiezienia zwierząt. Nie zwlekaj i zapytaj!

Dodaj komentarz

8 elementów garderoby, które stały się kultowe. Zmieniły świat mody raz na zawsze

Kotka o mały włos nie spłonęła podczas pożaru. Całe jej ciało zostało dotkliwie poparzone